Jump to navigation Jump to search

greek seo Ειδήσεις από διαθεσιμοτητα domain την ιντερνετ μαρκετινγκ Ελλάδα και τον Κόσμο, εταιρείεσ marketing άμεση σχεδίαση λογότυπου ενημέρωση για όλες τις εξελίξεις, web hosting Διασκέδαση – Ψυχαγωγία και Αθλητισμός

- Sports - LIVE: websi[http://www.pam%20<a%20href= ESPESPorts.gr/267530/ellada-roymania-live">pam ESPorts.gr</a> την εξέλιξη της μεγάλης «μάχης» της Εθνικής μας ομάδας κόντρα στη Ρουμανία για τα μπαράζ του Μουντιάλ 2014.
greek seo Θετική για Ελλάδα η προϊστορία με Λετονία

Η Εθνική Ελλάδος θα αντιμετωπίσει την Λετονία έχοντας ως σύμμαχο την παράδοση. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα έχει παίξει 7 φορές κόντρα στους Λετονούς κατά το παρελθόν μετρώντας 4 νίκες, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα.

Η τελευταία φορά που τέθηκε αντιμέτωπη η Ελλάδα με την Λετονία ήταν στις 7 Σεπ Τεμβρίου του 2012, με τους παίκτες του Σάντος να επικρατούν εκτός έδρας με σκορ 1-2.

Ας ελπίσουμε, λοιπόν, πως το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα καταφέρει να πανηγυρίσει σήμερα ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα, έτσι ώστε, να παραμείνει για τα καλά στο κόλπο της πρόκρισης στο Μουντιάλ του 2014.

To Woop.gr κάνει... φλας μπακ στο παρελθόν και σας παραθέ ΤΕΙ όλες τις αναμετρήσεις που έχουν διεξαχθεί ανάμεσα στις δυο χώρες, με την ευχή η παράδοση να συνεχιστεί και να έρθει παράλληλα ένα δεύτερο... δώρο από τους Σλοβάκους.

greek seo Σάντος: «Μέχρι τέλους»

«Αξίζαμε να πετύχουμε δύο-τρία γκολ ακόμη», είπε ο ομοσπονδιακός τεχνικός σχετικά με τη νίκη απέναντι στη Λετονία

Συγκέντρωση εν όψει των επόμενων αναμετρήσεων των προκριματικών του Μουντιάλ θέλει από τους Έλληνες διεθνείς ο Φερνάντο Σάντος.

Ο Πορτογάλος τεχνικός, μιλώντας στο Mega, μετά τη νίκη επί της Λετονίας (1-0) τόνισε πως η Εθνική θα κυνηγά μέχρι τέλους τους Βόσνιους για την απευθείας πρόκριση στη Βραζιλία

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Φερνάντο Σάντος:

Για τις χαμένες ευκαιρίες με Λετονία και Λιχτενστάιν: «Είμαστε ικανοποιημένοι από το ξεκίνημα, ουσιαστικά συνεχίσαμε από το δεύτερο ημίχρονο με το Λιχτενστάιν. Το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο μας αδικεί. Αλλά μας απασχολεί το γεγονός ότι χάνουμε ευκαιρίες και χρειάζεται πάρα πολύ δουλειά σ’αυτό το κομμάτι, κάτι που είναι πολύ δύσκολο να γίνει στις λίγες μέρες που δουλεύουμε. Μέτρησε η προσπάθεια των ποδοσφαιριστών που μπήκαν καλά στο ξεκίνημα αλλά το γεγονός ότι δεν ήρθε το γκολ έφερε εκνευρισμό στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Νομίζω ότι διατηρήσαμε πολύ εύκολα το 1-0 αφού ο αντίπαλος δεν κατάφερε να μας απειλήσει, αλλά από την μεριά μας δεν πληρώσαμε τα γκολ που δεν πετύχαμε. Το τελικό αποτέλεσμα είναι άδικο αφού μπορούσαμε και αξίζαμε να πετύχουμε δύο-τρία γκολ ακόμη».